1. Tian Tan Budha na ostrove Lantau, Hong Kong
Táto socha, známa aj ako Veľký Budha, je jednou z najväčších sôch Budhu na svete. Bronzová socha meria 34 metrov a váži 250 ton, bola dokončená v decembri roku 1993. Stala sa hlavným centrom budhizmu v Hong Kongu.
2. Červená pláž, Panjin, Čína
Červená pláž rozhodne nie je vôbec bežnou plážou. Namiesto piesku je tu zvláštny druh morských rias menom sueda. Väčšinu roka sú tieto riasy zelené, ale počas jesene nadobudnú červenú čerešňovú farbu. Pláž je zároveň domovom asi 260 druhov vtákov a 400 druhov divých zvierat.
3. Hvitserkur, Island
Hvitserkur je skalný útvar ktorý vďaka svojmu tvaru vzbudzuje v ľuďoch rôzne predstavy. Niektorí v ňom vidia monštrum, iný zviera. Skala je od vtáčieho trusu zafarbená do biela, preto dostala pomenovanie Hvitserkur, čo znamená biela košeľa.
4. Plitvické jazerá, Chorvátsko
Národný park Plitvické jazerá bol založený v roku 1949 a je najstarším parkom v juhovýchodnej Európe, roku 1979 bol zaradený do Svetového dedičstva UNESCO. Navštevuje ho veľké množstvo návštevníkov aby obdivovali jeho prekrásne jedinečné jazerá, vodopády a jaskyne. V oblasti žije viac ako 100 druhov vtákov. V zime jazerá a vodopády zamŕzajú, všetko je krásne biele.
5. Viktóriine vodopády, Afrika
Viktóriine vodopády sa nachádzajú na hranici Zambie a Zimbabwe, sú najväčšími vodopádmi na svete. Miestny kmeň Kololo ich nazýva „Mosi-oa-Tunya, čo znamená dym ktorý hrmí, kvôli veľkému oblaku hmly vytvoreným padaním vody.
6. Petra, Jordánsko
Staroveké mesto Petra je architektonický skvostom. Bolo vytesané približne v roku 312 pred našim letopočtom do skalnej steny. Svoj najväčší rozkvet zažilo mesto približne v roku 62 pred našim letopočtom, kedy tu žilo približne 30 000 tisíc obyvateľov. Patrí do Svetového dedičstva UNESCO. Miesto využívajú aj filmári.