Krbové vložky sa delia do niekoľkých skupín a kategórii a to podľa viacerých parametrov. Najdôležitejšie je snáď ich rozdelenie podľa spôsobu odovzdávania tepla a výkonu, najznámejšie podľa kvalitného materiálu. Krbové vložky však možno deliť aj podľa ich tvaru, spôsobu otvárania dvierok či prikladania dreva. Podľa materiálu sa krbové vložky delia na oceľové, kombinované a liatinové. Najkvalitnejším materiálom, ktorý zaručuje krbovým vložkám dlhodobú životnosť je práve liatina, ktorá je odolná proti prehoreniu. Veľmi dobre akumuluje vnútorné teplo a práve preto od jej kúpy neodradí ani podstatne vyššia cena liatinových krbov. Zákazníkov o liatinové krby určite presvedčí aj dlhá záručná doba, ktorá sa môže pohybovať v rozpätí 5 až 10 rokov, podľa výrobcu.
Nevýhodou liatiny je jej dlhšie nahrievanie. O to dlhšie z nej však sála teplo po vyhasnutí ohňa. Oproti liatine je oceľ omnoho pružnejší materiál, ktorý síce lepšie znáša teplotné šoky, ale nedokáže tak dlho sálať naakumulované teplo. Ohniská krbových vložiek sa klasicky http://www.hazardni-hry.eu/karty/poker-draw.html vyrábajú zo šamotu, i keď dnes ho už začína nahrádzať aj ďalší materiál s podobnými vlastnosťami, nazývaný vermikulit. Podľa typu plášťa sa krbové vložky delia na jednoplášťové a dvojplášťové. Jednoplášťové vložky sa spravidla pomalšie nahrievajú, ale majú lepšiu akumulačnú schopnosť. Väčšiu časť svojho tepla odovzdávajú cez krbové sklo a obmurovanie. Medzi samotnou vložkou a obmurovaním krbu sa pri stavbe necháva medzera so šírkou 6-
Zrejme najelegantnejšou formou presklenia sú krby obojstranné. Do ohniska takéhoto obkladu na krbu goraslovakia.sk sa môžete dívať z dvoch presklených protiľahlých strán. Obojstranné krby si však vyžadujú dostatok priestoru a hodia sa najmä do obývacích hál alebo obývačkách prepojených s kuchyňami. Menej typickým riešením sú aj trojstranné presklenia alebo vložky s panoramatickým presklením, ktoré umožňujú sledovať oheň s viacerých strán. Na vložkách s trojstranným presklením sa však tento vizuálny efekt prejaví o niečo nižším výkonom. Teplovzdušný krb je najlacnejším a pravdepodobne práve preto aj najbežnejším typom krbu.